5 Nisan 2013 Cuma

“HAYAT LUGATINDA” PES ETMEK OLMAYAN BİLGE ADAM ‘NASUH MAHRUKİ’


Nasuh Mahruki’yi bende taa bu röportaja kadar sizler gibi uzaktan tanıyan ve başarılarını izleyen biriydim ama ne zamanki onunla karşı karşıya gelip onun gözlerine bakıp başarılar dolu hikayelerini kendi ağzından dinledim o zaman bu adamda görünenden öte bir enerji olduğunu ruhumda hissettim.
Başarılarının ötesinde, mıknatıs gibi insanları çeken olgun bir tavrı ve bilge bir enerjisi var.
Pes etmek kelimesi “hayat lugatında” olmayan. Daima ileriyi hedefleyen bir yaşam çizgisi var. O durmak istese de ruhu ona durması için şans vermiyor. 
Ben her insanın bu dünyaya gelirken bazı sözler vererek geldiğini düşünüyorum. Fakat dünyaya geldiğimiz anda bunların hepsini unutuyoruz. Nasuh Mahruki sanki o süreçten geçmemiş ona unutturulmamışta hepsini hatırlıyor gibi hissettim bir anda :)
Bu röportajı aslında 1 ay evvelden yapmıştım ama onu yazabilmek ve daha çok hissedebilmek için bana hediye ettiği kitabı okuyup bitirmeden yazmak istemedim.
Kitaba başlarken herhangi bir kitaptan farkı yoktu ama şimdi baş ucu kitaplarıma eklenen sırlar dolu bir kitap oldu benim için. Ne sırları mı :)  Ruhumuzun, yaşamımızın ve evrenin sırları!
Nasuh ne demek?
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdirle uslanmayanı hakkı kötektir diye bir laf vardır. Nus nasihat demek, öğüt demek.Nasuhta nus kökünden geliyor öğütveren demek. Bir diğer anlamı saf ve temiz demek. Bir de kuran da geçiyor nasuh tövbesi denilen bir şey var (nasuh tövbesi yeminini edersen bir daha bozamıyorsun)
- İsimlerin enerjisinin, hayatımıza etkisi olduğunu düşünüyorum.Nasuh isminin sizce, sizin hayatınıza etkileri nelerdir?
Ben yazarım, fotoğrafçıyım, 7 tane kitap yazdım. Öğüt veren bir tarafım var, kısmen adımın özelliklerini taşıdığımı söyleyebilirim.
- Küçükkende hedefleri ve vizyonu olan bir çocuk muydunuz?
Ben çocukluğumda da farklıydım. Çok küçük yaşımdan beri etrafımdakiler de benim farklı bir çocuk olduğumu hep söylerlerdi. 
Nasıl bir farklılık? diye soruyorum. Farklı bir enerjim vardı diye cevap veriyor. (Dolly not: sanırım bunu kelimelere dökmek biraz zor)

Gerisini okumak istiyorsanız lütfen aşağıdaki linki tıklayın 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder